Kjo është finalja e “Rio 2016” (VIDEO)

Gjermania është skuadra e dytë që kualifikohet në finale të Lojërave Olimpike, pasi ka mposhtur Nigerinë në gjysmëfinale me rezultat 2:0.

Golat për Gjermaninë në këtë ndeshje i shënuan Klostermann në pjesën e parë dhe Petersen në pjesën e dytë.

Gjermania në finale do të luaj kundër Brazilit të Neymar, që sot turpëroi Hondurasin me rezultat të thellë 6:0.

https://www.dailymotion.com/video/x4p14jr_0-1-klostermann-goal-nigeria-u23-0-1-germany-u-23-17-08-2016_sport