Kjo do të jetë shuma që do të paguaj Stoke City për Shaqirin

Ylli kosovar Xherdan Shaqiri sipas mediave angleze wshtw duke kryer testet mjekësore te skuadra e Stoke Cityt. Dhe, sipas mediave italiane, ky transferim skuadrës angleze do t’i kushtojë plotë 20 milionë euro.

Stoke do të paguajë 19 milionë euro menjëherë pas transferimit, teksa 1 milionë euro tjera do të paguhen në bazë të sukseseve të lojtarit