Kevin De Bruyne ishte afër Bayern Munich

Mesfushori i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne,sipas agjentit të Patrick De Koster, para se t’i bashkohej Manchester Cityt, kishte arritur marrëveshje me Bayern Munich

Por sipas agjentit të tij oferta e Manchester Cityt, ishte më e lartë se e Bayernit, dhe kështu skuadra e Wolsburgut, pranoi ofertën e anglezëve për të lejuar transferimin e tij në Premierligë./Olle