Këto janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Evropës

Sonte janë zhvilluar tetë ndeshje, ku përfundimisht janë mësuar tetë skuadra që kalojnë në Ligën e kampionëve dhe katër të tjera që vazhdojnë në Ligën e Evropës.

Ekipet që kanë siguruar Ligën e Evropës janë: Ludogorets, Besiktas, Monchengladbach dhe Rostov