Këto janë janë ndeshjet të cilat zhivllohen në mesajvë

Është caktuar termini i ndeshjeve për javën e 8-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 7-të në Ligën e Parë, të cilat do të zhvillohen gjatë mesjavës së ardhshme. Përveç sfidës Trepça’89-Liria, e cila zhvillohet të enjten, të gjitha ndeshjet e tjera do të luhen të mërkurën.

 

E mërkurë 30.09.2015

Besa – Gjilani

Llapi – Feronikeli

Vushtrria – Drenica

Prishtina – Drita

Hajvalia – Istogu

E enjte 01.10.2015

Trepça ‘89 – Liria