Këto janë 16 skuadrat që vazhdojnë tutje në Champions Leauge

Faza e grupeve në Champions League tashmë ka mbaruar, transmeton ”GazeetaOlle.com”.

Tashmë janë bërë të ditura edhe emrat e 16 skuadrave që do të vazhdojnë tutje në këtë garë.

DQZDOBNW0AAzIIM

Tetë skuadra janë kualifikuar nga vendi i parë, dhe tetë skuadra janë kualifikuar nga vendi i dytë.

Befasitë e kësaj faze janë Atletico Madridi dhe Napoli, të cilat vazhdojnë në Europa League.

Vendet e para:

Man United
Paris St-Germain
Roma
Barcelona
Liverpool
Man City
Besiktas
Tottenham

Vendet e dyta:

Basel
Bayern
Chelsea
Juventus
Sevilla
Shakhtar
Porto
Real Madrid.

/Gazeta Olle/

nintchdbpict000348156338

nintchdbpict000371355524