Këta janë gjyqtarët e javës së 21-të në Ligën e Parë

Në fundjavë zhvillohet java e 21-të në Ligën e Parë.

Tashmë janë caktuar edhe gjyqtarët që do të drejtojnë ndeshjet.

Ndeshja derbi mes Kosovës së Vushtrrisë dhe Vëllaznimit do të drejtohet nga Artan Tahiri.

E shtunë:

Istogu – Fushë Kosova

  1. Halilaj, B. Hyseni, A. Jakupi

Ballkani – Dukagjini

  1. Sadriu, B. Kabashi, H. Osmani

Rahoveci – Deçani

  1. Zasella, H. Ademi, D. Muriqi

Ramiz Sadiku – Vllaznia (P)

  1. Ceroviku, B. Haradinaj, B. Ismaili

Flamurtari – Kosova (P)

Sh. Murtezi, F. Jashari, B. Jashari

Ulpiana – 2 Korriku

  1. Fejza, L. Selmani, P. Jakupi

E diel

Kosova (V) – Vëllaznimi

  1. Tahiri, O. Krasniqi, G. Hyseni

KEK-u – Vitia

A.Halilaj, E. Bicaj, T. Iberdemaj