Këta janë gjyqtarët e deleguar nga FFK për xhiron e 4-të në Ipko Superligë

Futbolli kosovar iu kthehet ndeshjeve me xhiron e katërt që fillon nga e premta.

E, Federata e Futbollit të Kosovës sot ka publikuar grupet e gjyqtarëve për ndeshjet e xhiros së katërt, shkruan Gazeta Olle.

Derbi mes Dritës dhe Feronikelit do të gjykohet nga Genc Nuza, ndërsa derbi tjetër mes Prishtinës dhe Llapit nga Mervan Bejtullahu.

Listën e plotë e gjeni si më poshtë: