Këngëtarja Madona i përcolli nga afër lojtarët shqiptarë

Kombëtarja e Portugalisë e mposhti të mërkurën Zvicrën me shifrat 2:0 dhe u kualifikua direkt në Kampionatin Botëror 2018.

Zvicra pas kësaj sfide do ta kërkojë Botërorin përmes play-offit.

Për Zvicrën në këtë ndeshje Rusia nga minuta e parë luajtën Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi.

Një tifoze speciale në tribuna ishte edhe diva e muzikës, Madona e cila e pa nga afër këtë takim.

Foto 1 Foto 1 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6