Këndellet Milani, mposhtë pa vështirësi Sassuolon

Skuadra e Milanit ka shënuar fitore ndaj Sassuolos me rezultat të pastër 0:2.

ffk reklama

Milan u është kthyer fitoreve në Serie A, duke mposhtur në udhëtim skuadrën e Sassuolos me rezultat 0:2.

Golat për Milanin në këtë ndeshje i shënuan Romagnoli dhe Suso.

Pas kësaj fitoreje Milan ngritët në vendin e shtatë më 19 pikë, 13 më pak se sa Napoli në vendin e parë.

Për t’i parë golat dhe rastet e këtij takimi, klikoni këtu.

DN5SZHgX0AAeQxk

DN5SZHqXkAAj4NV

DN5WuoFW4AASNQt