KB Peja prezanton trajnerin e ri të skuadrës

Skuadra e Pejës në basketboll prite të rikthehet fuqishëm në basketbollin kosovar.

Tashmë kjo skuadër ka prezantuar trajnerin e ri në skuadër, shkruan Gazeta Olle.

Jeronimo Sarin është trajneri i ri i “Shqiponjave”.

Sarin më parë ka qenë pjesë e Prishtinës, Bashkimit si dhe Vllaznisë së Shkodrës.

Image result for jeronimo sarin prishtina

Njoftimi i KB Peja:

Jeronimo Sarin trajner i KB PEJA

KB Peja njofton se ka arritur marrveshje me trajnerin kroat, Jeronimo Sarin, për sezonen 2019/20. Trajneri i cili ka një provoj si trajner nga viti 2006, perveç ekipeve kroate, ka stervitur edhe ekipet KB Prishtina, KB Bashkimi dhe Vllaznia nga Shkodra.

Së bashku me Jeronimo Sarin, klubi ka filluar te kompletoj ekipen e sezones se ardhshme dhe trajneri pritet ti bashkohet ekipes shumë shpejt për t’i filluar stervitjet.

Mirë se vjen Jeronimo Sarin!

Fotografia e KB Peja