Katër futbollistë të Arsenalit hutohen dhe shijojnë golin e tretë të Man Cityt

Futbollistët e Arsenalit nganjëherë hutohen keq në fushën e lojës.

ffk reklama

Një gjë e tillë ndodhi edhe sot në ndeshjen kundër Manchester Cityt, përcjellë ”GazetaOlle.com”.

Në këtë ndeshje, Arsenali pësoi humbje me rezultat, 1:3 nga Man City në ”Etihad Stadium”.

Dhe në pamjet e postuara në këtë artikull të aksionit të golit të Gabriel Jesus, futbollistët e Arsenalit u panë të hutuar.

David Silva i iku për mrekulli pozitës jashtë loje dhe më pas krijoi hapsirë në zonën e Arsenalit duke e gjetur Jesusin të lirë për të shënuar.

DN4VLAtWkAAX_Us

Mbrojtësit e Arsenalit ishin të bindur se Silva ishte në pozitë jashtë loje, kur ai e mori topin, por kjo nuk ishte e vërtetë.

Në vend se të luajnë, mbrojtësit e Arsenalit u ndalën duke menduar se ishte pozitë jashtë loje duke u ndëshkuar për këtë.

Pjesë e kësaj dobësie të Arsenalit ishin Hector Bellerin, Laurent Koscielny, Granit Xhaka dhe Aaron Ramsey. /Gazeta Olle/

DN5hJmrWkAEVtmG

DN5kVOaW4AA80-u