Juventusi e mbyll me humbje penaltie dhe karton të kuq (VIDEO)

Juventusi e ka mbyllur edicionin 2014/2015 me një penalti të humbur, një karton të kuq të marrë, dhe në fund vetëm një pikë.

‘Zonja e Vjetër’ barazoi 2:2 me Veronan në udhëtim. Ishte Gomez që realizoi për 2:2. Pereyra e Llorente shënuan për Juven.

Carlos Tevez humbi penaltinë në minutën 88, kurse Simone Pepe u ndëshkua me të kuq për shkak të një ndërhyrje të ashpër.

https://www.youtube.com/watch?v=KQ2wYmbfV1w

https://www.youtube.com/watch?v=j1hODhjj_rI