Juventus shkatërron Barcelonën

Juventus e ka shkatërruar Barcelonën në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Bardhezinjtë fituan me rezultat të pstër, 3:0.

Golat për Juven i shënuan Paulo Dybala (2) dhe Giorgio Chiellini.

Ndeshja e kthimit zhvillohet javën e ardhshme në “Camp Nou”.