Juventus – Napoli, a pajtoheni me këto nota? (FOTO)

Juventus e ka fituar kryendeshjen e javës në Serie A, duke mundur Napolin 2:1 në Torino.

Golat për vendësit i realizuan Leonardo Bonucci dhe Gonzalo Higuain, i cili nuk festoi.

Ndërkohë, për mysafirët barazimin e përkohshëm e siguroi Jose Callejon.

Juve tashmë ka pesë pikë më shumë se ndjekësi i parë, Roma, që nesër luan në udhëtim te Empoli.

Pas ndeshjes është bërë edhe vlerësimi i lojtarëve nga mediat italiane. /Olle

notat-juve

notat-juve