Jurgen Klopp do të shpenzojë 40 mijë funte në janar

Liverpooli do të hedhet në aksion për të blerë lojtarë të rinj në afatin kalimtar të janarit, derisa për këtë, trajneri Jurgen Klopp ka 40 milionë funte (rreth 55 mijë euro).

Mediat në Angli bëjnë të ditur se dy lojtarët të cilët i dëshiron trajneri gjerman janë Julian Brandt i Bayer Leverkusenit, dhe Alex Oxlade Chamberlain i Arsenalit, raporton Gazeta Olle.

Brand llogaritet të kushtojë 13.6 milionë funte, kurse mesfushori i Arsenalit 17 milionë.