Joshua befason tifozët me vendimin e tij (FOTO)

Joshua dëshpëron tifozët me vendimin e fundit për Vladimir Klitschkon

Anthony Joshua nuk dëshiron të boksojë sërish me ukrainasin, të cilin e nok-autoi para disa javësh.

Britaniku nuk është i interesuar për revansh me Wladimir Klitschkon, shkruan “The Sun”.

Kampioni i botës në versionet IBF dhe WBA ka këshilluar ukrainasin që t’u hap rrugë boksierëve të rinj për ta sfiduar atë.

Joshua ka kërkuar meç me Tyson Furyn, kërkesë të cilën e bëri menjëherë pas fitores ndaj Klitchkos.

joshua2