Jesus e quan Messin “xhuxh”, argjentinasi e përqafon atë!

Jorge Jesus, trajneri i Sportingut të Lisbonës, pas ndeshjes të cilën skuadra e tij e humbi me rezultat 2:0, u afrua dhe foli me sulmuesin e Barcelonës, Lionel Messin, me të cilin i ndanë disa llafe dhe jë përqafim

Teksa po shkonte drejt Messit, por që ky I fundit nuk e vuri re, trajneri portugez, Jesus vendosi ta thërriste “baixinho”, që në gjuhën shqipe do të thotë ‘xhuxh’. Argjentinasi më vonë e pa trajnerin karizmatik dhe i dhuroi një përqafim.

Image result for jorge jesus messi

Messi pasi e pa, i buzëqeshi dhe qëndroi duke biseduar me të. Në atë ndeshje Barcelona fitoi 2:0, ndeshje ku Leo u fut si zëvendësues në pjesën e dytë. /Gazeta Olle/

Image result for jorge jesus messi