Jashanica gjithmonë e më largë Skënderbeut, dy oferta nga Belgjika

Te Skënderbeu po “zien” merkatoja në dalje. Jashanica, Lilaj dhe Nimaga kanë qenë prej muajsh në “vorbullën” e transferimeve, por duket se të shitur mund të konsiderohen vetëm Jashanica dhe Nimaga.

Edhe pse marrëveshjet nuk janë mbyllur, shumë shpejt pritet edhe zyrtarizimet, pasi kanë mbetur edhe disa detaje të vogla për t’u përcaktuar. Për kosovarin ka dy oferta konkrete në Belgjikë.

Një prej tyre është klubi i KAA Gent dhe tjetri nuk bëhet ende i ditur. Të dy këto klube kanë kërkuar informacion të detajuar për kosovarin dhe synojnë që të marrin shërbimet e tij kundrejt një shume që përmbush pritshmëritë e bardhekuqve.

Jashanica

Për Jashanicën duket se Skënderbeu është duke kërkuar një vlerë jo më të ulët se 500 mijë euro dhe, nga sa mësohet, tratativat po bëhen në dy drejtime. Mundësia e parë është ajo që lojtari të largohet që në merkaton e janarit, pra tani.

Po kjo do të ndodhë nëse klubi gjen në kohë edhe zëvendësuesin e tij, në të kundërt pritet që korçarët të bëjnë “presion” për të firmosur një parakontratë transferimi, e cila do të hynte në fuqi vetëm në qershor të këtij viti.

Kjo është edhe mundësia më e madhe që do të kënaqte dhe trajnerin bardhekuq.

jashanica

Jashanica