Januzaj pritet të huazohet

Manchester Unitedi është duke planifikuar që të huazoj Adnan Januzajn edicionin e ardhshëm.

Skuadra angleze, Manchester United dëshiron që Adnan Januzaj të huazohet vitin e ardhshëm të ndonjë skuadër që luan në Ligën e Kampionëve, në mënyrë që të marrë më shumë përvojë.

Goal.com shkruan se Unitedi planifikon që Januzaj të shkoj për 12 muaj në PSV dhe si pjesë e marrëveshjes, Memphis Depay të transferohet në United.

Januzaj që edicionin e kaluar e vazhdoi kontratën me United, po kërkohet edhe nga skuadra tjera si, Everton, PSG dhe West Ham.