Ja sa para fiton Skënderbeu në rast se e eliminon Mlada Boleslavin

Skënderbeu u mund në ndeshjen e parë të turit të tretë të Europa League, por shanset për t’i kaluar çekët e Mlada Boleslava janë të mira, pasi humbja 2-1 në transfertë është deri diku e pranueshme.

Një fitore minimale 1-0 do mjaftonte, ndërkohë që në Korçë po përgatiten për të kaluar turin e tretë dhe për të barazuar rekordin e Kukësit.

Dëshira e madhe është që të shkojnë sërish në grupet e Europa League, ose të paktën në “play-off’ të peshkojnë Milanin, shkruan Sportal.al.

Kalimi i turit të tretë vlen shumë për klubin, që do të përfitonte edhe 245 mijë euro të tjerë, ndërkohë që edhe për lojtarët është vendosur një premio e majme.