Ja pse u largua Marcel Jones nga Bashkimi

Alo-qendra e skuadrës së Bashkimit, Marcel Jones, është larguar nga Bashkimi, dhe për këtë ditë më parë ka raportuar GazetaOlle.com. Drejtuesit e klubit prizrenas, kanë pranuar se Jones, është larguar nga Bashkimi, por për disa arsyeje të tjera.

Menaxheri i ekipit Arlind Kaçaniku, tha se Jones, është larguar për arsyeje familjare. “Jones është rikthyer në shtëpi për çështje familjare dhe do të rikthehet nga java e ardhshme”, u shpreh Kaçaniku.

Nga ana tjetër Eurobasket ka parlajmëruar se Jones ka nënshkruar me këtë ekip.

12784675_10153464949592773_1006222298_n