Ja përse Ronaldo refuzon të bëjë tatuazhe në trupin e tij

Cristiano Ronaldo njihet si lojtari më bamirës në futboll.

Ylli portugez deri më tani ka ndihmuar shumë familje dhe fëmijë në nevojë.

Ronaldo ëhtë sportisti më i paguar në botë, dhe asnjëherë nuk ka hezituar që të ndihmoj.

 The Portuguese is a vocal ambassador for a number of different charities, including Save the Children and Unicef

Madje, ai ka bërë si një lloj kontrata me familjet në nevoje që të ofroj gati çdo javë 450 mijë funte.

Por, një veprim edhe më human i tij është që ai ka vendosur qëtë mos bëjë tatuazhe në trupin e tij, përcjell “GazetaOlle.com”.

Këtë vendim e ka marr portugezi, shkaku që dhuron gjak për çdo vit.

Në mjekësi, një presonit që ka tatuazha në trup, nuk i lejohet që të dhuroj gjak për ata që kanë nevojë.

Andaj, Ronaldo ka hequr dorë nga tatuazhet dhe po ofron gjak tash e disa vite./Gazeta Olle/

 The Portuguese does not have any tattoos so he can donate blood more frequently Ronaldo is a frequent giver of blood and has advocated for others to do the same