Ja kur zhvillohet java e ardhshme e Vala Superligës dhe Ligës së Parë

 Për shkak të ndeshjes ndërkombëtare të Përfaqësueses së Kosovës, Vala Superliga dhe Liga e Parë do të pushojnë këtë fundjavë.

Java e ardhshme, e treta në Superligë dhe e dyta në Ligën e Parë, zhvillohen në mesjavë, pra më 7 shtator, bënë të ditur FFK. /Olle