Ja kur tërhiqet shorti i çerekfinaleve të Kupës së Kosovës

Sot janë mësuar katër çerekfinalistët e parë të Kupës së Kosovës.

Ndërkohë, nesër do të dihen edhe katërskuadrat tjera.

Prishtina, Ferizaj, Vëllaznimi dhe Drita kanë ecur tutje.

Këto dhe katër ekipe që nesër do të kalojnë në çerekfinale, kundërshtarët e radhës do t’i mësojnë të martën.

Pra, shorti do të vendos të martën për duelet e ¼ të finales prej orës 13:00.