Italianët bëhen gati

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll (meshkujt) do të zhvillojë ndeshjen e dytë në kuadër të parakualifikimeve për ‘Euro 2018’.

Mysafirët tashmë kanë arritur në Kosovë, dhe kanë zhivlluar seancën e radhës stërvitore para ndeshjes ku luan me Kosovën.

Italianët do të luajnë të mërkurën përballë Kosovës për herë të parë në fazën e parkualifikimit për ‘Euro 2018’ në Pallatinë e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë me fillim nga ora 19:30.