Itali-Shqipëri, ky është rezultati përfundimtar

Është mbyllur pa fitues miqësorja e Kombëtares së Shqipërisë me atë të Italisë, për grupmoshën U-21. 90 minutëshi nuk e solli asnjë gol dhe kësisoj përfundoi me rezultat të bardhë, 0:0.

Ndeshja u zhvillua në Itali, në San Benedetto të Trontos, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Skuadra e Redi Jupit tregoi formë shumë të mirë, ani pse përballë kishte një fuqi të madhe si Italia.