Istogu e paralajmëron Dritën, shikoni statistikat

Drita të mërkurën do ta ketë përballë Istogun në kuadër të rrethit të katërt të DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll, përcjellë GazetaOlle.com.

Faqja e Istogut në rrjetin social Facebook, ka zbuluar përballjet ndërmjet me Dritën në Superligë, Ligën e Parë dhe në kuadër të Kupës.

Në ndeshjet direkte ‘Troftat’ janë treguar pak më të mirë se bardh e kaltërit, ku kanë shënuar gjithsej pesë fitore, pesë herë janë ndarë baras dhe katër fitore ka Drita.

Asnjëra prej këtyre skuadrave nuk ka shënuar fitore në ndeshje si musafire e tjetrës.

Istogu – Drita, përballet direkte

Istogu – Drita 0-0 (Superligë 2015-2016)
Istogu – Drita 2-0 (Superligë 2015-2016)
Drita – Istogu 1-0 (Superligë 2015-2016)
Drita – Istogu 2-1 (Superligë 2014-2015)
Drita – Istogu 0-0 (Superligë 2014-2015)
Istogu – Drita 1-1 (Superligë 2014-2015)
Istogu – Drita 2-2 ( 4-3 pas penalltive – kupa e Kosovës, 2012)
Drita – Istogu 1-0 (Liga I 2010-2011)
Istogu – Drita 1-0 (Liga I 2010-2011)
Istogu – Drita 4-2 (Liga I 2009-2010)
Drita – Istogu 1-1 (Liga I 2009-2010)
Drita – Istogu 3-1 (Superligë 2008-2009)
Istogu – Drita 2-0 (Superligë 2008-2009)

received_10156383404333641