Ish-trajneri i Milanit dhe Interit e merr drejtimin e këtij ekipi

Ish-trajneri i Milanit dhe Interit, braziliani Leonardo ka arritur marrëveshje me skuadrën turke Antalyaspor, transmeton GazetaOlle.com.

Leonadro në këtë mënyrë e zëvendëson trajnerin e shkarkuar ditë më parë,

Riza Calimbay për shkak të rezultateve të dobëta.

Kandidatë për ta marrë drejtimin e ekipit turk ishin edhe Clarence Sedorff dhe Fabio Capello.

Ndryshe, Leonardo ka qenë ndër futbollistët më të mirë në botë në kohën e tij, por e njëjta gjë nuk mund të thuhet edhe si trajner. /Gazeta Olle/