Ish kampioni i Gjermanisë fiton “finalen” e barazhit për Bundesligë (FOTO)

Klubi i madh gjerman, VFL Wolfsburg, ka siguruar edhe për një vit mbijetesën në Bundesligën gjermane.

Kampioni i vitit 2008/2009 fitoi finalen e barazhit me Eintracht Braunschweig, shkruan Gazeta Olle.

DBA7Oa-W0AITwgh

Kundërshtari i tyre vinte nga Bundesliga 2, pasi kishte përfunduar në vendin e tretë.

Të dy ndeshjet e barazhit, Wolfsburg i fioi me rezultat 1:0.

Kujtojmë që në Bundesligë janë inkuadruar, Stuttgart dhe Hannover 96.

DBBTureXgAENjcE

DBBcC_2XYAAzvEx