Ish futbollisti i Dritës dhe Feronikelit mbetet pa skuadër

Futbollisti Lauren Ismailaj ka mbetur pa ekip, pas konfirmimit për ndarje me Dinamo Tiranën.

Mesfushori i njohur për futbollin kosovar, pasi u aktivizua te Drita, Feronikeli e Liria, lajmi ne ka bërë të ditur me anë të një postimi në rrjetet sociale, përcjellë Gazeta Olle.

“Prej sot nuk jam pjesë e Dinamos, të kthehet aty ku i takon”, ka shkruar Ismailaj.

24 vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 11-të ndeshje te Dinamo.

Kurse, numëron vetëm një gol të shënuar.