Interi po e transferon një lojtar që askush nuk e njeh

Interi është duke përgatitur një transferim befasues për janar.

Klubi italian bëri disa transferime në verën që shkoi, por që dëshiron që të bëjë edhe disa në janar.

Interi është duke planifikuar që ta transferoj mbrojtësin e Leicesterit, Yohan Benalouane, përcjell “GazetaOlle.com”.

Related image

Klubi italian ka kohë që po e monitoron situatën e mbrojtësit, pasi ai end enuk ka luajtur asnjë minutë në Premier Ligë.

Por, Interi e kërkon Yohan Benalouane si mbulues të Milan Skriniar dhe Mirandas që luajnë më para.

Mbrojtësi e njeh shumë mirë Serie A-n, pasi në të kaluarën ka luajtur për skuadrat si, Cesena, Parma dhe Atalanta.

Kështu, Interi e ka mundësin e artë që ta transferoj Benalouane, pasi lojtari dëshiron që të luaj më shumë dhe e ka atë shans tani nga nerazurët./Gazeta Olle/

Related imageImage result for Yohan Benalouane serie a