Interi nuk ndalet afër yllit argjentinas

Skaudra e Interit, është një ndër ekipet më aktive në afatin kalimtar të verës. Së fundit sipas mediave franceze është afër marrëveshjes me mesfushorin argjentinas Ezequiel Lavezzi.

Interi pritet të paguaj 10 milionë euro dëmshpërblim Paris Saint Germanit dhe t’i ofroj një pagë prej 3.5 milion euro në vit Lavezzit.