Interesante: Partneriteti telepatik i këtyre lojtarëve

Transferimi i ri i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, në Arsenal do të bashkohet me ish-shokun e tij në Dortmund, Henrikh Mkhitaryan.

Dyshja njihet për lidhjen e tyre telepatike në fushë dhe në sezonin e tyre të fundit në Dortmund, kjo dyshe kishte pasur statistika mbresëlënëse.

Fotografia e The Sun Football

Henrikh Mkhitaryan në sezonin e tij të fundit në Dortmund kishte shënuar 19 gola dhe kishte bërë 24 asistime.

Ndërkohë, partneri i tij në atë sezon, Aubameyang kishte shënuar 40 gola dhe kishte bërë 7 asistime. /Gazeta Olle/

Image result for aubameyang mkhitaryan