Inter – Barcelona, befasi në formacionet zyrtare

Interi është nikoqir i Barcelonës për ndeshjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Sfida e Grupit B zhvillohet në Giuseppe Meazza në Milano dhe është një përballje që do të ndiqet nga dashamirët e futbollit.

Formacioni startues i Interit: Handanovic; Vrsaljko, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic, Nainggolan; Politano, Icardi, Perisic.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Dembele, Suarez, Coutinho.