‘Intelektualët’ befasojnë Fortunaton, sulmuesi brazilian bën premtimin e madh

Gilberto Fortunato është prej ditës së djeshme, zyrtarisht lojtar i Dritës së Gjilanit në kampionatin kosovar.

gilberto fortunato

Madje braziliani ditën e sotme, ka ditëlindjen dhe “Intelektualët”, grupi i tifozërisë së Dritës i kanë uruar atij me një tortë ku mbi të ishte dhe një trofe, shkruan Panoramasport.al, përcjell GazetaOLLE.

Nga ana e tij, ish-sulmuesi i Tiranës dhe Flamurtarit, ka dhënë premtimin me anë të një stori në “Instagram”: “Jam këtu për trofeun”, ka shkruar ai.

Ka nisur menjehërë në mënyrë të ngrohtë marrëdhënia e tifozëve me sulmuesin brazilian, çka mund ta ndihmojë atë të përshtatet shpejtë.

fortunatotrofeu