Insigne po transferohet në Premier Liga

Lorenzo Insigne është njëri ndër lojtarët më të mirë në Serie A.

Lojtari italian është duke shkëlqyer që disa sezone tek Napoli, andaj është bërë cak i shumë skuadrave.

Insigne në verën e ardhshme me shumë gjasë do ta kërkoj largimin nga skuadra italiane.

 Lorenzo Insigne further enhanced his reputation in this week's Champions League

Italiani kërkon që të luaj në Premeir Liga, andaj kjo kërkesë mund t’i realizohet shumë shpejtë.

Chelsea, Arsenal, Tottenham dhe Manchester City i duan shërbimet e tij,andaj mund ta kërkojnë transferimin e tij.

Napoli do të jetë i gatshëm që talë të lirë Insignen, vetëm nëse ndonjë skuadër do të ofroj 100 milionë euro.

Por, dëshira e lojtarit është që të luaj në Premier Ligë, andaj ai do të bëjë të pamundrën që të luaj atje./Gazeta Olle/

 Lorenzo Insigne could be on the radar of a host of Premier League sides Lorenzo Insigne has all the attributes to do a great job in the Premier League