“IBRO” arrin në Kosovë: Ky është postimi i tij

Futbollisti më i ri i Kosovës, Ibrahim Dresheviq ka arritur në Kosovë.

Futbollisti i skuadrës holandeze, Herenven, pritet të jetë pjesë e grumbullimit të Kosovës për dy ndeshjet e shtatorit ndaj Çekisë dhe Anglisë, shkruan Gazeta Olle.

22 vjeçari ka publikuar një foto në “InstaStory” në rrjetet sociale direkt nga Prishtina.

Qendërmbrojtësi këtë edicion të ri arritur të shënoi dy gola në pesë takime në Eredivisie.

Më parë, Dresheviq ka luajtur te kombëtarja suedeze nga grupmosha U17 deri te U21.