I “çmenduri” Wilder për pak sa nuk e nokautoi edhe gjyqtarin mbrëmë

Pos me kundërshtarin Bermane Steverne, Deopntay Wilderit i doli punë edhe me gjyqtarin.

Deontay Wilder e ka nokautuar Bermane Stiverne në raundin e parë për të mbrojtur titullin në WBC për pesha të rënda.

Deontay Wilder vazhdon të jetë kampion në WBC për pesha të rënda pasi arriti ta mbrojë titullin për herë të gjashtë që kur e fitoi në janar të 2015 po ashtu ndaj Bermane Stiverne.

ffk reklama

32-vjeçari ashtu edhe siç pritej e fitoi meçin kundër Stiverne.

Por, për dallim nga hera e parë (janar 2015) e bëri me nokaut, ashtu siç edhe premtoi, duke e rrëzuar tre herë që në raundin e parë.

Madje ai u përfshi në një moment edhe në një skenë interesante me gjyqtarin, duke e “fluturuar” atë.

2 1

“Bombarduesi i Bronztë” tani ka 39 fitore në karrierë (38 me nokaut), nga 39 meçe.

Të vetmin qe e ka me pikë, është ai ndaj Stiverne tre vite më parë dhe për këtë arsye u kërkua rimeç.

VIDEON mund ta shikoni duke klikuar më poshtë.

page

wildeer_1509871507-4427497