Hysen Tahiri drejt ndarjes me Drenicën, ka shumë oferta

Njëri ndër mesfushorët më të talentuar në Kosovë, Hysen Tahiri mund të ndahet me Drenicën, pasi kjo skuadër nuk ka dhënë ende shenja jete. Ai përveç ofertës nga Drita ka marrë edhe një oferta nga Istogu.

“Do ta pres Drenicën edhe pak ditë dhe do të vendosi. Kam oferta nga disa skuadra të Superligës, por kam biseduar vetëm me Istogun dhe Dritën. Me të tjerat do të bisedojë ditëve në vijim”, tha Hysen Tahiri për Gazetazoll.com.

Tahiri përveç Drenicës ka luajtur edhe me Hajvalinë.