Hysaj: Ishte gabim i joni, nuk mund të kalojë mes 5 vetave një lojtar

Shqipëria është mposhtur me rezultat 1 me 0, nga Islanda, në ndeshjen e vleshme për kampionatin evropanë 2020.

Një gol i shenuar nga islandezët, falë një gabimi në mbrojtje të Shqipërisë, i kushtoj shumë, këtyre të fundit, shkruan GazetaOlle.com.

Pas ndeshjës, kapiteni i Shqipërisë, Elseid Hysaj deklaroj se ishte e pafalshme që një futbollist ti kaloj në mes të 5 vetave dhe mos të ndalet, nga asnjëri.

“Ishte gabim i joni, nuk mund të kalojë mes 5 vetave një lojtar. Edhe ata, 2 raste patën, nuk patën shumë. Duhet të sigurohemi më shumë”, ka thënë Hysaj./GazetaOlle/