Holandë – Kosovë, formacionet zyrtare

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 do të nisë sot historinë e saj në arenën ndërkombëtare.

Djelmoshat e përzgjedhësit Besnik Kollari, do të debutojnë në ndeshjen ndaj Holandës U-17, shkruan “GazetaOlle.com”.

Takimi luhet në ora 14:00, dhe zhvillohet në Budapest, aty ku janë grumbulluar kundërshtarët e Kosovës.

Grupin e tanëve e përbëjnë edhe Hungaria dhe Uellsi.

Kollari ka vendosur të luajë me këtë formacion: Loxha, Rrahmani, Osmanollaj, Marovci, Hysenaj, Prapashtica, Osmani, Uka, Zymber, Berisha dhe Zyba.

holkos

kosovau17 kosovau17777 kosovau17 kosovau17