Historike: Drita kampione

Drita e Gjilanit e ka shkruar historinë e klubit. Drita ka shënuar fitore 3:1 në sete kundër Skenderaj, dhe me këtë fitore ka arritur të shpallet kampione e Kosovës për herë të parë, pas luftës. 

Ky triumf është pritur jashtëzakonisht mirë në qytetin e Gjilanit, transmeton Gazetaolle.com. /Olle