Heroi i Gjermanisë është shok me këtë futbollist të Kombëtares Shqiptare

Mbrojtësi gjerman Jonas Hector, është shok skuadre me yllin e Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavrajn

Hector ishte njeriu që vulosi fatin e penalltive (5:4) në ndeshjen çerekfinale të Euro 2016 mes Gjermanisë dhe Francës.

Por, pak kush e ka ditur se Hector është shok skuadre me yllin e Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavrajn. Të dy janë pjesë e Kolnit.

hector