Hedhet shorti për Kupën e Kosovës në basketboll në të dy konkurrencat

Në zyret e FBK-së dje është tërhequr shorti i xhiros së parë të Kupës së Kosovës në kategorinë e femrave dhe meshkujve.

Ndeshjet janë paracaktuar të luhen brenda datave 16 dhe 17 nëntor, ndërsa terminet e sakta përcaktohen nga ekipet nikoqire.

Skuadrat e Superligës, kyçen më vonë në short.

Duelet e dala nga shorti janë:

MESHKUJT:
Prishtina e Re – Newborn Prishtina
Vushtrria – United Basketball
Megasports – Fushë Kosova
Drita – Istogu
Lipjani – Llapi
Vitia – Kaçaniku
Kalaja – Borea

FEMRAT:
GRUPI A:
Penti Prishtina – Vushtrria
Drita – Trepça
GRUPI B:
Penza – Vëllaznimi
Bashkimi – Sfera
Kastrioti (kalon në xhiron e dytë me short)