Hedhet shorti i Kupës së Kosovës: Këto janë grupet

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll, në të dyja konkurrencat.

Në konkurrencën e meshkujve janë katër grupe A, B, C dhe D me nga shtatë skuadra.

Në Grupin A janë: Rahoveci, Trepça, Lipjani, Vushtrria, AS Prishtina, Dukagjini dhe Fushë Kosova.
Në Grupin B janë: Bashkimi, Feronikeli, Vëllaznimi, Drita, Borea, United Basketball dhe Gjakova.
Në Grupin C janë: Sigal Prishtina, Golden Eagle Ylli, New Basket, Kerasan Prishtina, AS Kastrioti, Mega Sport dhe Sfera.
Në Grupin D janë: Peja, Ponte Prizreni, Istogu, Prishtina e Re, Kaçaniku, Golden Eagle Ylli B dhe Llapi.

Ndërkohë, në konkurrencën e femrave, në Grupin A janë: Bashkimi, Penza, Vëllaznimi, Drita, Vushtrria dhe Sfera.

Në Grupin B janë: Mabetex Prishtina, Kastrioti, Trepça, Kerasan Prishtina, United Basketball dhe Golden Eagle Ylli.

Ndeshjet e para në konkurrencën e meshkujve do të zhvillohen më 12/15 nëntor.

Xhiroja 1
Vushtrria – Fushë Kosova
AS Prishtina – Dukagjini
Drita – Gjakova
Borea – United Basketball
Kerasan Prishtina – Sfera
AS Kastrioti – Megasport
Prishtina e RE – Llapi
Kaçaniku – Golden Eagle Ylli