Hazard zbulon lojtarin më të mirë në Premier Liga

Eden Haard ka zbuluar lojtarin më të mirë në Premier Liga.

Ylli belg ka thënë se ky sezon do të jetë shumë i vështirë për ta fituar, pasi ka shumë lojtar të mirë dhe skuadrat janë përforcuar.

Hazard ka thënë se Kevin de Bruynë është lojtari më i mirë në premier Liga, duke thënë se të luahs me të është shumë e lehtë.

“Kevin de Bruyne është lojtari më i mirë aktualisht në Premier Ligë”, ka thënë Hazard, përcjell “GazetaOlle.com”.

nintchdbpict000236868215

“Të luash me të është shumë e lehtë, ai e pason topin edhe në vendet më të vështira, andaj unë e adhuroj të luaj me të kur jemi së bashku tek Belgjika”.

“Manchester City tani për tani është skuadra më e mirë dhe më e ndërtuar në Premier Liga dhe është shumë e vështirë të luash ndaj tyre duke e ditur lojtarët që kanë në skuadër”.

“Unë ndihem tani mirë, dhe shpresoj që tani që jam kthyer nga lëndimi ta ndihmoj skuadrën në rrugë e fitoreve dhe të fitojmë Premier Ligën DHE Ligën e Kampionëve”, ka përfunduar ylli belg./Gazeta Olle/

nintchdbpict0003649513341 nintchdbpict000328789653 nintchdbpict000236868215