Haxhimusa i bindur: Ja për çka udhëtojmë në Gjakovë

Pas një pushimit disaditësh për shkak të aktiviteteve të kombëtareve, rikthehet Kampionati i Kosovës në futboll.

Nesër do të luhen tri ndeshje e të shtunën po ashtu tri, por sfidat kryesore janë mes Vëllaznimit e Gjilanit, Llapit e Feronikelit dhe Dritës e Lirisë.

Nesër në orën 13.00 në stadiumin e Qytetit në Gjakovë, Vëllaznimi sfidohet nga Gjilani.

Sipas faqes së klubit gjakovarë, bileta është dy euro për këtë ndeshje, ku pritet të jetë një numër i madh i shikuesve në stadium.

gjilani skifterat

Futbollisti i Gjilanit, Betim Haxhimusa, ka deklaruar për gazetën kombëtare “Bota sot”, se kërkojnë tri pikë në Gjakovë.

“Jemi përgatitur maksimalisht pas një pushimit dymujor. Kemi punuar mirë dhe besoj në një rezultat pozitiv”, tha Haxhimusa.

Gjilani mban vendin e tretë me 23 pikë.

gjilani2

gjilani skifterat