Haxhi Krasniqi i nderon shqiptarët, e fiton meçin ndaj Bartlomiej Grafkas

Përfundon meçi i boksit mes Haxhi Krasniqit dhe Bartlomiej Grafkas.

Fitorja e madhe i takoi boksierit kosovar, Krasniqi.

Ai fitoi në fund me vendim të gjyqtarëve.

Meçi u zhvillua në “Gas Arena” në Halle të Gjermanisë.

Kjo ishte etapë kualifikuese drejt titullit kampion të Gjermanisë.

received_10156355504183641

received_10156355505753641