Hajvalia dhe Mitrovica fitojnë me spektakël

Hajvalia ka shënuar fitore të thellë me rezultat 12:0 dhe atë si mysafire të Vizionit.

Edhe Mitrovica nuk e ka lënë keq duke shënuar fitore me rezultat të thellë 10:0 si mysafire e Dukagjinit.

Ndeshje interesante ishin edh ato në mes të Intelektualeve dhe 13 Qershorit që përfundoi me fitoren e gjilanasve me rezultat 5:2, dhe ajo ndërmjet Kosovës së Prishtinës dhe Llapit 3:0. /Olle/

Java e 2-të  – Superliga e femrave

Intelektualet – 13 Qershori               5:2

Vizioni – Hajvalia                              0:12

Dukagjini – Mitrovica                       0:10

Kosova(P) – Llapi                             3:0

Ulpiana pushoi